KARDEMİR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK « Gaste Karabük

SON DAKİKA

Safranbolu beyaz örtüyle kaplandı

Genel, Gündem, Safranbolu

KARDEMİR SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK

Bu haber 04 Temmuz 2018 - 6:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kardemir A.Ş yönetimi tarafından haklarında yapılan haberlerle ilgili basın açıklaması yayımladı.

Kardemir A.Ş yönetimi tarafından haklarında yapılan haberlerle ilgili basın açıklaması yayımladı.

Yapılan açıklamada;Daha önce iş akdi fesih edilerek şirketimizden gönderilen eski bir çalışanımız, yerel internet sitesinde şirketimiz Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri ile şirketimiz hakkında asılsız ve mesnetsiz bir takım ithamlarda bulunmuştur.
 
Şirketimiz Yönetim Kurulu, kararlarını oybirliği veya oy çokluğu ile almaktadır. Bugün gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısında da tüm karalar oybirliği ile alınmıştır. Kamuoyuna daha önce açıklandığı gibi Şirketimiz Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Şamil Ayrım, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan Genel Seçimlerde İstanbul Milletvekili seçilmiş ve şirketimiz Yönetim Kurulundan istifa ederek ayrılmıştır. Kendisinden boşalan Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği’ne ise Yönetim Kurulumuzca Sayın Osman Kahveci seçilmiştir. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesinin nasıl seçileceği TTK ve SPK Mevzuatında bellidir. Bu konuda Kurumsal Yönetim Komitemiz önce toplanarak Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi için belirlediği ismi Yönetim Kurulumuza sunmuş ve Sayın Osman Kahveci, Kurumsal Yönetim Komitemizin kararı doğrultusunda Yönetim Kurulumuzca tam bir uzlaşı içerisinde oybirliği ile seçilmiştir.
 
Şirketimiz satınalma süreçleri ise küresel çelik endüstrisindeki dalgalanmalar ve piyasa koşullarının sıkı takibi ve dinamik yönetimi ile karara bağlanmaktadır. 1 Kasım 2017 tarihinde yapılan Genel Kurul’da pay sahiplerimizin büyük çoğunluğunun oylarıyla göreve seçilen yeni Yönetim Kurulumuz da, bugüne kadar tüm satınalma süreçlerimizi yukarıda belirtildiği gibi sıkı piyasa takibi ile gerçekleştirmiştir. Yönetim Kurulu Başkanımızın şirketi tek başına yönettiği, bazı firmalardan doğrudan alım yapıldığı gibi hayali ithamların aksine, yapılan pazarlıklar neticesinde satınalmalarda yaklaşık 50.000.000-TL’nı bulan indirimler sağlanmıştır.
 
Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ömer Faruk Öz’ün bundan önceki basın buluşmalarında da ifade ettiği gibi, yurt dışından Türkiye’ye giren yaklaşık 400 bin ton otomotiv çeliğinin 100 bin tonunun Kardemir’de üretilmesine ve pazarlanmasına yönelik özel çabası sayesinde onlarca yeni müşteri şirketimize kazandırılmış ve satış gelirlerimiz sadece yılın ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 49 artış göstermiştir.
 
Şirketimizin, gerek Yönetim Kurulu Başkanına gerekse Yönetim Kurulu Üyelerine tahsis etmiş olduğu hiçbir özel araç yoktur ve olmamıştır. Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz sadece Yönetim Kurulu Toplantıları için Karabük’e gelişlerinde ve şirket görevlerinde şirket aracı kullanmaktadırlar. Kazaya konu edilen araç ise Ramazan Bayramı nedeniyle şirketimiz çalışanları ile bayramlaşmak üzere Yönetim Kurulu Başkanımızı almaya giden araç tarafından yapılmıştır.  
 
Şirketimiz, İstanbul sanayi Odası tarafından geçtiğimiz ay açıklanan verilere göre Türkiye’nin 24. Büyük şirketi olurken, dün açıklanan Fortune 500 Türkiye araştırmasında da 2017 yılı verileriyle 75’inci sıradan 57’inci sıraya yükselmiştir.
 
 
 
 
Daha öncede kamuoyu ile paylaştığımız gibi şirketimizi 3,5 Milyon ton üretim seviyelerine taşıyacak olan yatırımları bir an evvel tamamlamak, üretim yelpazemizi katma değeri yüksek ürünlerle çeşitlendirmek, otomotiv, savunma, beyaz eşya, mobilya ve imalat sanayi sektöründe kullanılan ve hemen hemen tamamı ithal ikamesine sahip olan çelik kalitelerinin üretimimizdeki payını artırarak, hem şirketimizin finansal sonuçlarında daha yüksek başarılar elde ederken hem de, katma değeri yüksek bu ürünlerde ülkemizin sektördeki dışa bağımlılığını azaltarak yöre ve milli ekonomimize daha fazla katkıda bulunmak için 4 bini aşkın çalışanımızla birlikte samimi bir gayretin içerisinde olduğumuzun tüm paydaşlarımız tarafından bilinmesini istiyoruz.
 
Bu asılsız ithamlar şirketimizi hedeflerinden döndüremeyecektir. Yönetim Kurulu Başkanımız, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve şirketimiz hakkındaki bu asılsız ithamlar ve karalamalar nedeniyle internet sitesi ve sahipleri hakkında en kısa sürede Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulacaktır.
 
Saygılarımızla,
 
KARDEMİR A.Ş.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.