Karataş: “MHP iyi yönetilmiyor” - Gaste KarabükGaste Karabük

SON DAKİKA

Karataş: “MHP iyi yönetilmiyor”

Bu haber 28 Kasım 2017 - 14:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde bir dönem Belediye Başkan Adayı olan eski Ülkü Ocakları Başkanı Şahin Karataş, hafta sonu yapılan MHP Merkez İlçe kongresinde yaşananları gazetemize değerlendirdi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nde bir dönem Belediye Başkan Adayı olan eski Ülkü Ocakları Başkanı Şahin Karataş, hafta sonu yapılan MHP Merkez İlçe kongresinde yaşananları gazetemize değerlendirdi.

Karataş yaptığı açıklamada; “Bir İl düşünün ki Belediye Başkanı yapmış olduğu çalışmalarda başarılı hizmetler yapsın, iki dönem üst üste Belediye başkanlığını kazansın, ancak 119 bin nüfuslu bir İl’de ayrıca yaklaşık 55 bin öğrencinin eğitim öğretim gördüğü bir İl’de ve Milliyetçi Hareket Partisinin 400 delegesinin bulunduğu 45 yıllık şanlı mazisinin olduğu, Türk Milletinin birlik ve bekası için Türk İslam Ülküsü için 5 bin şehidin verildiği bir misyonun kongresinde salonların dolmaması, siyasi konuşmalara müsaade edilmemesi, adeta yangından mal kaçırır gibi tek listenin seçime girmesine rağmen bir an önce olsun bitsin düşüncesi ile yapılan kongre MHP’nin iyi yönetilmediğinin en büyük delilidir.

Milliyetçi Hareket  Partisi Genel Merkezinden hiçbir yetkilinin kongreye katılmaması 400 delegesi olan bir partinin delegelerinin tamamının bile kongreye katılmaması sadece 173 delegenin kongreye katılarak oy kullanması, Milliyetçi Hareket Partisinin Belediye Başkanı olmadığı hatta yerel iktidarda bulunmadığı dönemlerdeki kongreleri aratır duruma geldi. Bunun müsebbibi Milliyetçi Hareket Partisine üye olurken İl Başkanının karşısında önünü ilikleyen İl Başkanını Teşkilat Başkanı olarak kabul eden, gerek Meclis üyesinden, Belediye Başkanından, Milletvekilinden bu makamları MHP’nin mensuplarının çalışma ve gayretleri ile, Milletin destek ve teveccühü ile kazananların yetki ve otoriteyi ele geçirenlerin, mührü elinde bulunduranların kendi ikbal ve istikballerini memleketin, milletin ve MHP’nin üstünde tutanların, Belediye Başkanlığı ile birlikte teşkilat başkanlıklarını da, delege tespitlerini de, birlikte yönetmek ve TEK ADAM olma hesaplarından kaynaklanmaktadır” dedi.

“HİÇ BİR KARŞILIK BEKLEMEDEN ÇALIŞTIM”

Bir Ülkücü olarak Milletvekili seçimlerinde gerek Durmuş Yalçın’ın adaylığında, gerek Dr. Adem Kar’ın adaylığında Karabük’e gelerek hiçbir karşılık beklemeden bir nefer olarak gücü yettiği kadar çalıştığını ifade eden Karataş; “ MHP adaylarına destek oldum. Zaman zaman sosyal medyada ülkemin ve milletimin meselelerini dile getirirken MHP’nin Türk Milletinin umudu iken günümüzde AKP ile ittifak hesapları, barajın yüzde 5’e indirilmesi konuları, AKP’ye verilen destekler konusunda sayın Genel Başkan Devlet Bahçeli’yi ve zaman zamanda Belediye Başkanı sayın Rafet Vergili’yi ülkücü ahlak kuralları içersinde tenkit ettim etmeye de devam edeceğim. Bu tenkitimde ya da muhalifliğimde şahsi hiçbir çıkarım olmadığı gibi amacım memleketimin ve milletimin ikbal ve istikbali Milliyetçi hareket partisinin tek başına siyasi iktidar olarak Türk Milletine, Karabük’e hizmetinden başka bir amaç taşımamaktadır. Bu tenkit ve eleştirilerim sayın Vergili’nin zoruna gitmiş olacak ki, kongrede konuşmam engellenmiş, MHP’den çok Rafet Vergili’nin geleceğinin ikbal ve istikbalini düşünenlerle Rafet vergili, ile birlikte kendi ikbal ve istikbalini düşünenlerin engelliyle karşılandım. Burada Karabük kamuoyunda açıkça sayın Rafet Vergili’ye soruyorum ben 45 yılını MHP’nin, Ülkü Ocaklarının çeşitli kademelerinde geçirmiş bir Türk İslam Ülkücüsüyüm. Aday olurken de MHP’liydim, seçim kaybettiğim zaman da MHP’deydim, bugün de MHP’deyim, yarın da MHP’de olacağım. Şayet Rafet vergili Milletvekilliğini ya da Belediye başkanlığını kaybettiğinde Karabük’te MHP’de bir nefer olamaya devam edecek midir yoksa birilerinin Milletvekili olduğu zaman MHP’li oldukları, Milletvekilliği gittiği zaman da MHP’yi bıraktıkları konumda mı olacaktır bunu merak ediyorum” dedi.

Karataş; “AKP’li Belediyelerin  MHP  Kurucu Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş’in adının  bir caddeye ve bir orman alanına verdiği günümüzde  MHP’de Belediye Başkanı seçilen ve 10 yıldır Karabük’ü idare eden sayın Vergili’nin Alparslan Türkeş’in ya da Dr. Devlet Bahçeli’nin adını bir caddeye ya da tesisse neden  vermediğini anlamak  mümkün değildir. Bu göstermektedir ki birilerinin belli makamlara gelmek için MHP’yi, MHP’lileri basamak yaparak kendi ikbal istikballerini gerçekleştirmek olduğu aşikardır. MHP kişilerin ikbal ve istikballerinden önce gelmelidir. Kişiler yücelirken, MHP cüceleşmemelidir, büyümelidir” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.