CHP Safranbolu İlçe Başkanı İbrahim Ayhan: “Safranbolu’yu AKP zihniyetinden kurtaracağız” « Gaste Karabük

SON DAKİKA

CHP Safranbolu İlçe Başkanı İbrahim Ayhan: “Safranbolu’yu AKP zihniyetinden kurtaracağız”

Bu haber 31 Ocak 2018 - 18:30 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CHP Safranbolu İlçe Başkanı İbrahim Ayhan Safranbolu’yu AKP zihniyetinden kurtarmak için kararlı biçimde çalışmalara başladıklarını ifade ederek, “AKP döneminin şehrimizde yarattığı tahribatı tamir edip Safranbolu’yu tekrar her yönden örnek alınan bir marka şehir haline getirmeye kararlıyız. Çünkü başka Safranbolu yok” dedi.

CHP Safranbolu İlçe Başkanı İbrahim Ayhan Safranbolu’yu AKP zihniyetinden kurtarmak için  kararlı biçimde çalışmalara başladıklarını ifade ederek, “AKP döneminin şehrimizde yarattığı tahribatı tamir edip Safranbolu’yu tekrar her yönden örnek alınan bir marka şehir haline getirmeye kararlıyız. Çünkü başka Safranbolu yok” dedi.

CHP Safranbolu İlçe Başkanlığı ve yönetim Kurulu olarak her zaman Safranbolu Halkı adına yanlışların takipçisi, doğruların da yanında olmaya çalıştıklarını belirten Ayhan yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ 16 yıllık AKP iktidarı sonucunda ülke siyasetinin geldiği nokta, ülkemizin, hepimizin gözleri önünde gittikçe demokrasiden uzaklaşması, içinde bulunduğu durum hepimizin içini acıtıyor.

Ahlaken tutulacak hiçbir yerleri kalmayanlar kendilerini kurtarabilmek, işgal ettikleri koltuklarda biraz daha oturabilmek adına sırt sırta vererek ülkemizi çok ciddi risklere sokmaya çekinmiyorlar. Her fırsatta tamamen siyasi amaçlarla milli duygularla oynayabilenler, hamasi nutuklar atarak halkımızın samimi milli duygularını sömürme peşindeler.

Bugün iktidarın bilmem kaçıncı aldatılışının sonucu olarak ortaya çıkan savaş ortamında, vatan güvenliği için gözünü kırpmadan ateşin üzerine giden evlatlarımızın alnından öpüyor, bu kutsal görevde muzaffer olmalarını diliyoruz. Bu uğurda şehit olan evlatlarımıza Tanrı’dan rahmet diliyor, ülkemizin içinde bulunduğu bu duruma sebep olanları da, önce Türk Milletine sonra Allah’a havale ediyoruz.

Son yıllarda ilçemiz belediyesinde yaşanan pek çok usulsüzlük peş peşe su yüzüne çıkmaya başladı. CHP Safranbolu ilçe örgütü olarak “ bu yapılanlar yanlış, böyle iş olmaz” diyerek yaptığımız şikâyetler üzerine tutulan raporlar, kazanılan davalar, yapılan suç duyuruları, mızrak çuvala sığmaz misali ortalığa dökülmeye başladı.

Safranbolu Belediyesinin görevden alınan AKP’li Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ve çoğunluğu AKP’li 10 belediye meclis üyesi hakkında İçişleri Bakanlığınca soruşturma izni verildi. Soruşturma konularından, makam araçları hakkında meclis üyelerimiz soru önergeleri ile olayın açığa çıkmasını sağlamıştı. Karıt kavşağında yapılan yurt binası hakkında açılan dava kazanıldı. Şehrin ana caddesi üzerinde sergilenen imar rezaleti hakkında ilgili kuruma yapılan müracaatla konunun kapatılmasına engel olundu. Önceki AKP ilçe yönetiminin, istifa ederken yaptığı basın açıklamasında vebal almama ile ilgili olarak, görevden alınan AKP’li Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştuk.

AKP iktidarının genel politikalarına uygun bir şekilde çalıştıkları (!) için, kendilerini güvende hissederek hak,hukuk,adaleti dikkate almayanlar ve onları destekleyenler, CHP Safranbolu İlçe Başkanlığımızın ısrarlı takipleri ve usulsüzlüklerin üzerinin örtülmesini engelleyen girişimleri sonucunda, bugün “bu gün yediğin hurmalar gün gelir bir tarafını tırmalar” noktasına geldiler.

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun gerçekleştirdiği Adalet Yürüyüşü sırasında da vurguladığı gibi hukuku, kanunların üstünlüğünü sağlamayan ülkelerin yaşama şansı olmaz. 16 yıllık AKP iktidarı sonucunda yerel yönetimlerde pek çok AKP’li il belediye başkanı görevlerinden zorla istifa ettirildiler. Yerlerine yine AKP’li başka insanlar geldi. Yaptıklarını, iptal edilen ihaleleri basından ilgi ile takip ediyoruz ama bizi öncelikle kendi şehrimizde yaşadıklarımız ilgilendiriyor.

Belediyemizin şu anda OHAL ortamında Kayyum eliyle yönetiliyor olması bizleri üzüyor. İlçemiz Kaymakamının Kayyum sıfatı ile yönettiği belediyemizde Belediye meclis üyelerimiz de dışlanmış, halkımızın kendilerine hizmet etmeleri için oylarıyla seçtikleri kişiler görev yapamaz duruma getirilmiş durumdalar.

Önümüzdeki yıl seçim yılı. CHP ilçe teşkilatı olarak Safranbolu’yu AKP zihniyetinden kurtarmaya kararlı biçimde çalışmalarımıza başladık. Geçmiş yıllarda CHP bayrağı altında Hilmi Bayramgil’le, Kızıltan Ulukavak’la, Erdoğan Caymaz’la nasıl belediyecilik hizmeti gerçekleştirilmişse, günü geldiğinde aynı kalitede bir belediyecilik anlayışı ile hareket edecek kadrolarla Safranbolu halkının önüne çıkacağız. AKP döneminin şehrimizde yarattığı tahribatı tamir edip Safranbolu’yu tekrar her yönden örnek alınan bir marka şehir haline getirmeye kararlıyız. Çünkü başka Safranbolu yok.

Takdir Safranbolu Halkınındır. Bekle bizi Safranbolu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.