BAŞKAN VERGİLİ “ASLA BÖYLE BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL” « Gaste Karabük

SON DAKİKA

BAŞKAN VERGİLİ “ASLA BÖYLE BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL”

Bu haber 29 Kasım 2017 - 12:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “Karabük Belediyesi’nde çalışan müdürlerin çifte maaş alması gibi bir durum asla söz konusu değildir” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili “Karabük Belediyesi’nde çalışan müdürlerin çifte maaş alması gibi bir durum asla söz konusu değildir” dedi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili sosyal medya, Sözcü ve Cumhuriyet Gazetesi’nde “Çifte koltuk, Çifte maaş!” şeklinde çıkan haberlere tepki gösterdi. Başkan Vergili “Haberi yapan arkadaşımız, Sayıştay’ın hazırladığı rapora göre bunu yapmış, fakat Sayıştay raporunda böyle bir durum yok. Rapor da sadece usul hatasından bahsediyor” dedi.

“9 YILDIR HERKES AYNI GÖREVDE ÇALIŞMAKTA”

Konu ile ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, göreve geldiği günden bu güne kadar Karabük Belediyesinde herkesin aynı görevde çalıştığını belirterek, “Sosyal medya, Sözcü ve Cumhuriyet Gazetesi’nde Karabük Belediyesi’nde çifte koltuk ve çifte maaş diye bir haber yayınlandı.  Sayıştay raporuna göre, çifte maaş veriliyormuş gibi bir intiba uyandırıldı. Bu arkadaşların zihniyetinde olan belediyelerde hiç işe gitmeden maaş bordolarını imzalayıp maaş alanları biliyoruz, bu geçtiğimiz günlerde de sık sık gündeme geldi. Fakat bu haberi yapan arkadaş Milliyetçi Hareket Partili Belediyeyi, Karabük Belediyesini karıştırmış. Sayıştay’ın hazırladığı raporda bundan bahsetmiyor, usul hatasından bahsediyor. Ben bahsedilen arkadaşlarımızın hiç birinin yerini değiştirmedim. 9 yıldır herkes aynı görevinde çalışmakta. Ben Ak Partili bir belediyeden Karabük Belediyesini devir aldım. Milliyetçi Hareket Partili bir belediye olarak da devam ediyoruz. Eğer, çifte maaş verilmesi söz konusu ise, Sayıştay altına da şu kadar kamu zararı vardır diye yazar. Kamu zararından kesinlikle bahsederdi. Ama ne olmuş, bir müdürümüzün asli görevi varken, vekaleten bir görev üstlenmiş. Normalde bizim müdür olarak çalışan arkadaşlarımızın sayısı o kadar da az ki, bu da Karabük Belediyesinin bütçesine katkı oluyor. Bir arkadaşımız iki tane görev aldığı zaman, asaleten veya vekaleten görevli iken de, iki maaş alması söz konusu değil. Şunu herkes bilmeli ki memurlar asla mesai dahi alamazlar. Burada haber o kadar çarpıtılmış ki, çifte koltuk, çifte maaş diye. Tabiî ki arkadaşlarımız bireysel olarak hukuki haklarını kullanacaklardır. Ama bu gazetecilik falan değildir. Bu demoğaji üzerine kurulmuş, sansasyonel haber yapma peşinde olan birisidir. Eğer bu bir gazeteci ise köşe yazarı ise konuları incelemeden yazamaz.  Haberi yapan arkadaş hiçbir konuyu araştırmadan, incelemeden Sayıştay’ın sayfasında yayınlamış olduğu yazıyı alıp, ne anlama geliyor diye araştırmadan çifte maaş veriliyormuş gibi, Milliyetçi Hareket Partisini refüje edip okunmasını istiyor. Ama ben yine şunu söylüyorum, kendi görüşünde olan belediyelerin çoğunda, hatta geçtiğimiz günlerde Şişli Belediyesi çok gündeme geldi, açıktan bordro imzalayıp maaş alanları ile ilgili bir sürü haber yayınlandı” dedi.

“KİMSEYE ÖZEL BİR HAK VERİLMEDİ”

Karabük Belediyesi’nde görevde bulunduğu sürece hiç kimseye özel bir hak verilmediğinin altını çizen Başkan Vergili, açıklamalarına şöyle devam etti “Bir kere şu bilinmeli, Karabük Belediyesinde bugüne kadar kimseye hak etmediği maaş verilmedi. Karabük Belediyesinde 9 yıldır bir kuruşluk rüşvet konuşulmadı. Karabük Belediye Başkanının hiç kimseye vermiş olduğu özel bir hak olmadı. Bugüne kadar Karabük Belediyesinde imar ile ilgili ne rant kavgası oldu, nede rüşvet ile ilgili her hangi bir konu konuşulmadı. Ben Karabük Belediyesindeki temsili giderlerin çoğunu kendim karşılamaktayım. Belediyeden maaş almamaktayım, arabam kendimin, şoförüm kendime ait.  Devlet erkanından ne kadar misafirim gelirse gelsin verilen hediyelerde dahil benim şahsım tarafından karşılanmaktadır. Şimdi bu gazeteci arkadaşımız bunu karıştırıyor, bu bana göre tamamen zeka yoksunluğudur. Karabük Belediyesinde ben olduğum müddetçe, hiç kimse birbirinden ayrılmadan, belediye içerisinde siyaset yapılmadan, çalışmalara devam edeceğiz. Şu anda, memurlarımız ile ilgili dört tane sendika var. Ben hiç birisinden sen o sendikadasın, sen bu sendikadasın senin görüşün şu diye hiç birisini yargılamadım. Ben sadece yapılan işlere bakarım. Sosyal demokrat görüşlü arkadaşlarım da dahil Karabük Belediyesinde özveri ile çalışmaktadır. Ben güne kadar özel bir müdür atamış değilim. Yalnız tek bir müdürlük boştu, onu da Ali Kara Beyi atadık o boş müdürlüğe. Eski kadronun tamamı ile çalışmaktayım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.