BAKAN ÖZLÜ’YE DOĞUM GÜNÜ SÜPRİZİ « Gaste Karabük

SON DAKİKA

BAKAN ÖZLÜ’YE DOĞUM GÜNÜ SÜPRİZİ

Bu haber 19 Kasım 2017 - 15:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bir dizi ziyaret ve AK Parti Merkez ilçe kongresi için Karabük’e gelen Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Faruk Özlü, Büyük kulüpte iş adamlarıyla istişare toplantısında bir araya geldi.

Bir dizi ziyaret ve AK Parti Merkez ilçe kongresi için Karabük’e gelen Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Faruk Özlü, Büyük kulüpte iş adamlarıyla istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıda konuşan Bakan Özlü, Eskipazar İhtisas OSB, Teknopark ve Yenice Orman Ürünleri Sanayi Bölgesine nitelikli yatırımcı gelmesi için iş adamlarından destek istedi.

Toplantıda ayrıca Bakan Özlü’ye doğum günü sürprizi yapılırken, toplantıda Kardemir Yönetim Kurulu Üyelerinin, belli başlı sanayicilerin olmaması dikkatlerden kaçmadı.

Toplantıda konuşan Karabük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Özcan, yapılan çalışmaları özetlerken, talepleri dile getirdi.

Özcan “Karabük Ticaret ve Sanayi Odası olarak en büyük amacımız ve idealimiz Karabük’te nitelikli bir endüstri oluşturmaktır. Ancak bu sayede gelecekte yerimizi alabilir, Karabük’ün atıl kapasitesi tam kapasiteye dönüştürebiliriz. Ancak bu sayede Karabük’te, yeni iş olanakları ve istihdam yaratılabilir, Karabük’ün ihracatını artırabiliriz.

Filyos Liman Projesinden ülke ölçeğinde istifade edebilmemizin en önemli koşulu, şüphesiz onun hinterlandını; nitelikli, rekabet gücü yüksek ve teknoloji yoğun bir sanayi ile desteklemekten geçmektedir. Sayın Bakanım, Filyos Liman Projesi’nde hız kazanmak için altyapı çalışmalarına ilaveten üst yapı ihale çalışmaları da hızlandırılmalıdır.

Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Teknopark ve yeni projemiz Yenice Orman ve Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesi ile Karabük’ün hem rekabet gücü hem de zihinsel sermayesi kuvvetlenecektir.

Öncelikle yerli otomobil konusunda açıklanan babayiğitler arasına Kardemir’in de alınması talebinde bulunan Özcan “Eskipazar Metal ve Metal Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde kamulaştırma işlemlerinin ivedi bir şekilde yapılması. Bu bölgenin, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansının gündemine alınması.Yine bu bölgenin Yerli Otomobil Fabrikası Projesine dâhil edilmesi ve bu kapsamda Kardemir yönetiminin de arzuladığı üzere Kardemir’in Babayiğitler arasına alınması. Bizim ana taleplerimizdir. Bu taleplerimiz, 1937 yılından bugüne ülkemizin ve ağır sanayimizin yükünü çeken Karabük’ün en temel hakkıdır. Türkiye’nin bu hususta Karabük’e bir vefa borcu bulunmaktadır. Sayın Bakanım, bu konuda desteklerinizi istirham ediyoruz.

14 Kasım itibariyle Yenice Orman ve Orman Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Projesinin başvurusunu yapmış bulunmaktayız.

Sayın Bakanım,Karabük’ün %71’i Ormanlarla kaplıdır ve bu oranla Türkiye’de birinci sıradadır.Karabük’te yıllık ortalama 800 bin ton nitelikli hammadde üretilmektedir.Karabük Ormanları FSC sertifikalı Türkiye’deki 5 orman bölgesinden biridir.Bu nedenle Hammaddenin kaynağında böyle bir endüstri bölgesinin kurulması hem Türkiye’nin hem de bölgenin faydasına olacaktır. Tüm amacımız, Karabük’te her alanda nitelikli bir endüstri kurarak, Büyük ve Güçlü Türkiye Projesine katkıda bulunmaktır. Sözlerime son verirken, ağır sanayinin başkenti Karabük’e yakışır Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Hizmet Binası kazandırma çalışmalarımızın, Eskipazar Termal Sera İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Proje Çalışmalarımızın ve Karabük Lojistik Köy Üssü Proje Çalışmalarımızın tüm hızıyla devam ettiğini belirtir, Sayın Bakanımıza, kıymetli protokolümüze, değerli üyelerimize ve saygıdeğer basın mensuplarımıza teşekkürlerimi sunar, toplantımızın hayırlara vesile olmasını dilerim” dedi

BAKAN ÖZLÜ’YE DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ

Büyük Kulüp’te düzenlenen programda konuşan Bakan Özlü, Karabük’ün Demir Çeliğin başkenti olduğunu, önemli bir endüstri bölgesi ve merkezi olduğunu söyledi. Özlü, “Geçen seneki ziyaretimizde OSB için söz verdik ve bunu kurduk. OSB’ye yatırımcı bulma noktasında TSO Başkanımız, Milletvekili ve Bakan yardımcısı arkadaşlarımız çalışacak buraya yatırımcı bulayacağız. Kaliteli nitelikli yatırımcıların bulunması. Bu konuda sizlerden destek istiyoruz. Eskipazar İhtisas OSB’ye niteli yatırımcılar gerekiyor. Karabük’te bu sanayi kültürü var ve bu zor olamayacak. Tekno Parkı’da kurduk. Buradan söz veriyorum yer belirli olunca inşaatın hızlıca bitmesi için Bakanlık olarak hibe desteği yapacağız. Yenice’de kurulması planlanan Orman Ürünleri sanayisine yönelik OSB’nin kurulmasını hayata geçireceğiz. Bunu da kısa sürede yapacağız. Şuan 45’e yakın talep var. Bu talepler son derece önemli. OSB kurmak önemli ama daha önemlisi OSB’ye iyi yatırımcı bulmak. Bu konuda sizlerden destek isteyeceğiz” dedi.

Konuşmanın ardından Bakan Özlü, müzik eşliğinde sahneye getirilen ve üzerinde ‘Nice Yıllara Bakanımız’ yazılı yaş pastayı keserek 55. yaşını kutladı. TSO Başkanı Tuncay Özcan ve Meclis Başkanı Timurçin Saylar ile birlikte pastayı kesen Bakan Özlü’ye daha sonra kendi resminin bulunduğu yağlı boya tablosu hediye edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.