ABDULLAH GÜL ADAY OLACAK MI? - Gaste KarabükGaste Karabük

SON DAKİKA

ABDULLAH GÜL ADAY OLACAK MI?

Bu haber 24 Şubat 2018 - 8:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Safranbolu ‘da Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik olarak düzenlenen “Türkiye’nin Meseleleri ve Çözüm Yolları” konferansında kendisinin ve partisinin görüşlerini anlattı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Safranbolu ‘da Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik olarak düzenlenen “Türkiye’nin Meseleleri ve Çözüm Yolları” konferansında  kendisinin ve partisinin görüşlerini anlattı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konferans sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

Türkiye’nin Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili temennilerinin harekatın süratle tamamlanması olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, “Tabi neye ulaşılmak istiyorsa o konuya da ulaşmak oradaki problemi çözmek kaydıyla. Ama şunu da biliyoruz. Maalesef bölgede hem Amerika’nın, hem Rusya’nın, hem Suriye hükümetinin, İran’ın ve o bölgedeki farklı gurupların etkileri var. Bu oldukça sıkıntılı bir durum meydana getiriyor. Biz Silahlı Kuvvetlerimizin bu problemin en kısa sürede üstesinden geleceğine, oradan huzur ortamını sağlayıp, barış ortamını sağlayıp hemen çekileceğine inanıyoruz. Tabii bu arada birçok şehit veriliyor. Şehitlere de Allah’tan rahmet diliyoruz, ailelerine, milletimize baş sağlığı diliyoruz.” diye konuştu.
 AK Parti ile MHP ittifakına da değinen Karamollaoğlu, kendilerinin de tekliflerini rapor haline getirdiklerini, siyasi parti başkanlarına ve Cumhurbaşkanı’na (Recep Tayyip Erdoğan) ilettiklerini kaydetti.
Karamollaoğlu, “Bizde uyum kanunlarıyla, uyum süreciyle ilgili tekliflerimizi rapor haline getirdik. Bütün siyasi parti başkanlarına ve Cumhurbaşkanına da bu tekliflerimizi ilettik. Bizim talep ettiğimiz bazı hususlar belki yerine getiriliyormuş intiba var ama ‘muş’ diyorum, çünkü temelde üzerinde durduğumuz konularda bir gelişme pek sağlanmadı. Sadece ittifak, yani kendi kimliklerini muhafaza ederek ittifak kurabiliyorlar. Bu olumlu gelişmedir esasi itibariyle. Tabi bunun da bazı iç konulara girildiğinde halledilmesi gereken konular var. Mesela biz barajın bütünüyle kaldırılmasının daha doğru olacağını, seçime giren partilerin hazineden bir yardım almalarını isabetli olacağını gündeme çeşitli vesilelerle getirmiştik, bu seferde getirdik. Şuanda bu konuda bizim düşüncelerimiz tam olarak maalesef bu tasarıya yansımış değil. Bize bir takım bilgileri iktidar partisi tarafından iletildi. Son günlerde belki bir takım bilgiler daha gelecek. Biz Meclis’te olmadığımız için görüşmelerde yer alamıyoruz. Sadece iktidarda ve muhalefette bulunan partilere kendi düşüncelerimizi aktarıyoruz. Ne kadar itibar edilir, onların takdirine kalmış bir konu. Ama ne olursa olsun, bu seçim döneminde en önemli hususlardan bir tanesi seçim güvenliğidir. Adalete güvenin tesisidir. Bu noktayı da biz geçmişte arz ettik. Olağanüstü halde seçime gitmek daima insanların zihninde tereddütler oluşturur. Biz bunun da izale edilmesinin faydalı olacağını düşünüyoruz. Seçime giderken de şu anda bir ittifak değil, biz kendi adayımızı koyacağımızı deklare etmiştik. Zaten cumhurbaşkanlığı için, diğer partiler de aday gösterebilirler. Eğer birinci turda netice alınamazsa ikinci turda en çok oy alan kazanacak. Ama bizde şöyle bir kanaat var. Saadet Partisinin seçimde bugünkü gidişattan rahatsız olan kesimlerin hemen hemen tamamından oy alabilecek bir potansiyele sahip olduğunu düşünüyoruz. Bu potansiyel bizim düşündüğümüz gibi gerçekleşirse biz, seçimlerde başarılı oluruz kanaatindeyiz. Türkiye Büyük Millet Meclisi üyeliği için yapılan çalışmalarda da Allah’ın izniyle bu sefer bu barajların bizim önümüze bir engel teşkil etmeyeceğini, mutlaka Mecliste temsil edeceğimizi düşünüyoruz.”Dedi

“Her kesimden oy alabilecek bir aday olduğunu test edeceğiz, deneyeceğiz”

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün aday gösterileceği yönünde söylemler olduğunu sorması üzerine Karamollaoğlu, şunları söyledi:

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün partilerinden aday gösterileceği yönünde söylemlerin olduğunun hatırlatılması üzerine Karamollaoğlu, şu açıklamada bulundu:
“Tabii spekülasyonlar çok. Bizde şartları sağlayacak herkes aday olabilir. Şu anda biz adayımızı belirlemedik. Bu konuyu da ne başkanlık divanımızda ne genel idare kurulumuzda ne de il başkanları toplantılarımızda gündeme hiç getirmedik. Bunun zamanının erken olduğunun kanaatindeyiz. Biz sadece 100 bin imzayı, daha doğrusu 300 ile 500 bin arasında bir imzayı toparlayabilmek için komisyonlar kuruyoruz. Çalışmalara başladık. İnşallah cumhurbaşkanı seçimleriyle ilgili karar alındığında çok kısa bir zamanda bu adayı belirleyeceğiz. Biz elbette önce kendi tabanımızda bir yoklama yapacağız, onun arkasında da Türkiye sathında göstereceğimiz adayın her kesimden oy alabilecek bir aday olduğunu test edeceğiz, deneyeceğiz. İnşallah iyi bir netice alacağız, buna inanıyoruz” diyerek yanıtladı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.