Bugun...


Ali AŞAR


Facebookta Paylaş

TEK ADAM! ARKASINDA BİR ADAM..
Tarih: 16-03-2017 14:45:00 Güncelleme: 16-03-2017 14:45:00


Türkiye Siyasetine alışılmışın dışında ivme kazandıran, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ülke ve Dünya siyasetinde ortaya koyduğu tavırlarını Ak Parti İçindeki Bakanlara da aşılamaya başladı.

17-25 Aralık çıkışının ardından FETÖ Paralel Yapılanmasıyla adeta tek başına mücadele ederek çok sert çıkışlar yakalayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paralel Yapı ile Mücadelede tek başına kalmasına rağmen uzun soluklu bir mücadelede varlığını ispat etmiş oldu.

Daha sonra 15 Temmuz Kalkışmasının yaşanması ile birlikte FETÖ Paralel Devlet Yapılanmasının ne kadar ciddi boyutlarda olduğu ihanetin bedeliyle ortaya konmuş oldu.

Aslında Yeni Anayasa ve Partili Cumhurbaşkanlığı Referandumu için Tek adam yaftası gündeme taşınsa da benim şahsi bakış açım ise Referandum sonrası Evet çıkması durumunda Partili Cumhurbaşkanının Tek adamalığı değil.

Tek Adam! Konusu 17-25 Aralık hareketinden sonra Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın FETÖ Paralel Devlet Yapılanmasıyla tek başına mücadele etmesi ve ardından 15 Temmuz kalkışmasının yaşanması, Ak Parti içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tek adam yani tek başına kaldığını gösteriyor.

Son dönemlerde varlığını FETÖ Paralel Devlet Yapılanmasında hissettiren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a her ne kadar Parti içinde destek veriliyor görünse de Kamuoyu bu görüntülerin pek samimi olduğuna inanmıyor.

Bugün Tek Adam! Olarak görünen ve Ardındaki Bir adamın ise Başbakan Binali Yıldırım’ın olduğu açıkça görülmektedir.

Bir insan düşünün oturduğu koltuk, Başbakanlık Koltuğu ve bu koltuğu terk etmek adına alanlara inerek, FETÖ Paralel Devlet Yapılanmasında Tek Başına Mücadele eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer alarak, Yeni Sistem için samimi bir mücadele veriyor.

16 Nisan Referandumunda sandıktan Evet çıkarsa koltuğunu bırakacak olan Başbakan Binali Yıldırım, Hayır çıkması durumunda ise samimiyetinden dolayı da oturduğu koltuğunu daha da sağlamlaştırarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kader ve yol arkadaşı güvenini de tam olarak kazanmış olacak.

Tek Adam! ve Arkasında Bir Adam..Bu yazı 6837 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI