Bugun...


Ali AŞAR


Facebookta Paylaş

TRİBÜN VE SAHA!.
Tarih: 29-09-2017 07:17:00 Güncelleme: 29-09-2017 07:17:00


İnsan tribünlerin hoşuna gidecek hareketler yaptığında sevgisi adeta tavan yapar.

Tribün şovunu bırakmak durumunda kaldığında ve sahaya döndüğünde ise ayakları birbirine dolaşır, düz yerde bile şaşar. Kimden söz ettiğimi elbette söyleyeceğim, Karabük Halkının bir zamanlar gönlünde taht kurmuş ve halktan karşılığını almış Karabük Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr. Sayın Burhanettin Uysal’dan söz edeceğim.

Üniversite Rektörü iken Kampus alanında yaptığı çalışmalarla dikkatleri çeken Uysal’ın Karabük adına çok daha iyi şeyler yapabileceği kanaati Karabük halkında yerini bulunca, siyasette kendisi için kaçınılmaz olmuştu.

Sonunda kendisini siyasetin kollarına atan Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Ak Partinin Karabük’te en fazla oy almasında sebep oldu.

Seçildi seçilmesine ama Karabük Halkı kendisinden beklediği o şaşalı Üniversite Rektörlüğü dönemlerindeki heyecanını ve başarısını bir türlü göremedi.

Aslında bir şeyler yapmaya gayret gösterir gibi olsa da, ayağına takılı kelepçeler adımlarını istediği gibi atmasına mani oluyor.

Yani! Eski Rektör Karabük Milletvekili Sayın Uysal, Üniversite’nin başındayken bulduğu açık alan ve manevra kabiliyeti Milletvekili olunca iyiden iyiye kısıtlandı.

Aslında Karabük insanı İlimiz adına kendisinden çok başarılı hizmetler beklerken, bu beklentisinde hayal kırıklığı yaşamasına neden oldu.

Sayın Uysal, Üniversite Rektörlüğü döneminde halkın hoşuna gidecek Tribün hareketlerini yaparken, şimdi sahaya inmenin sorumluluğu ve zorluğu ile adı hep ikinci planda kalarak, Karabük halkının umudu olmaktan da adeta hızla uzaklaşmaya başladı.

Sanırım Tribünlere oynarken, sıkıntı yaşanmıyordu, sahada olmanın sorumluluğu kendisine herhalde imkanlar vermiyor.

Şimdi sormak isterim Sayın Uysal’a, tribünlere oynamak mı, sahada olmak mı zor?Bu yazı 13365 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI