Bugun...


Ali AŞAR


Facebookta Paylaş

REFERANDUM BİTTİ, MAZERETLER ORTADAN KALKTI!.
Tarih: 19-04-2017 21:35:00 Güncelleme: 19-04-2017 21:35:00


 1. Türkiye olarak kazasız belasız bir Referandumu daha geride bıraktık.
 2. Elbette seçim sonuçlarıyla ilgili siyasi çevrelerde ve halk arasında bir takım itirazlar ve eleştiriler olacaktır.
 3. ...
 4. Her seçim sonunda olduğu gibi 16 Nisan Yeni Anayasa ve Partili Cumhurbaşkanlığı Referandumu hiç kimseye rahat bir nefes aldırmadı.
 5. Seçim akşamı ortaya atılan geçersiz oylar ve itirazlar önümüzdeki günlerde nasıl sonuçlanır bunu hep birlikte göreceğiz.
 6. Bu tablodan ortaya çıkan bir gerçek var. Yarın seçim olsa Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, büyük bir riskle karşı karşıya olduğunu açık bir şekilde gördü.
 7. Muhalefet ise referandumda tüm Orantısız güce rağmen, elde ettiği başarıyı muhafaza edip yarın seçim varmış gibi ayakları yere basan bir siyaset izlemesi halinde, önümüzdeki süreçte Partili Cumhurbaşkanlığı seçiminde seçimi kazanmaması için hiçbir neden yok.
 8. Şimdi öncelikle, Yeni Anayasa Paketinin Halk oyundan geçtiğine göre, Türkiye’nin demokratik bir ülke konumuna kavuşacağı gibi ekonomik olarak adeta uçacağı ve işsizlik diye bir sorunun kalmayacağı vaatleri artık Siyasi İktidar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gerçekleştirilmek durumundadır.
 9. Geçmişi Vesayetlerle ve sistemin yarattığı bir takım olumsuzluklarla eleştiren Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan için şimdi halkın önüne koyacağı hiçbir mazereti olmadığı için verilen sözleri yerine getirmesi gerekiyor.
 10. Yani! Halk Üzerine düşeni yaptı şimdi halkın desteğini alanlar görev başına.
 11. Tabi ki, referandumda istediğini alan sadece Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan değil, bu referandumda Muhalefet de beklemediği ve beklentilerin çok üzerinde bir halk desteğini sağlamış oldu.
 12. Referandum sonuçlarıyla ilgili tartışmaları siyasiler kendi aralarında yapadursun, artık önümüzdeki süreçte iktidar partisi ve Temsilcilerinin hiçbir mazeret üretmeye hakları kalmadı.
 13. Şimdi Ülkenin Ekonomik yönden Uçma zamanı, şimdi Türkiye’de daha çok demokrasi ve insan hakları zamanı, şimdi Ülkemin bir karşı toprağında en küçük bir terör olayının olmaması zamanı ve Halk üzerine düşeni yaptı şimdi sıra kimde?


Bu yazı 16290 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YUKARI