Bugun...


Ali AŞAR


Facebookta Paylaş

KAMU İHALELERİ, KPSS GİBİ DENETİMDEN GEÇECEK Mİ?
Tarih: 06-09-2016 21:59:00 Güncelleme: 06-09-2016 21:59:00


Geçtiğimiz yıllarda yapılan KPSS sınavlarında soruların çalınması ile başlayan ve uzun süre devam eden tartışmalar sonunda yerine oturdu.

KPSS sınavında çalınan soruların Paralelci yapı tarafından sınava giren yandaşlara verilmesiyle ortaya çıkan şüpheli durum 15 Temmuz Kalkışmasının ardından Devlet bünyesinde netleşmeye başladı.

KPSS sınavında hile yapılarak imtihanı kazanan ve ardından Devlette iş sahibi olanlar bir bir ayıklanırken, sınavlarda hakları yenilen vatandaşlara da yeni bir fırsat doğmuş oldu.

KPSS sınavlarında yapılan hile ve hırsızlık gibi Kamu İhalelerinde de olduğu yönünde çok sayıda şikayetler kamuoyu gündemine geçmiş dönemlerde yansımıştı.kamu ihalelerini torpille kazanarak haksız kazanç elde edenlerinde araştırılması gerekmiyor mu?

KPSS sınavlarında hile yapan FETÖ’cü hainler, Devletin Milyonlarca liralık İhale alımlarında da hile yapmadığını kim garanti edebilir?

Devlet İhalelerinde özellikle KÖYDES Proje kapsamında yapılan ihalelerin altında da FETÖ’cü Terör örgütünün olabileceğini düşünerek, her İl kendi bünyesinde KÖYDES İhaleleriyle ilgili bir araştırma içine girmeli. Örneğin Karabük Valiliği, özellikle 17-25 Aralık tarihi ve öncesi KÖYDES ihaleleriyle ilgili çok ciddi bir araştırmaya girmesi gerekmiyor mu?

KÖYDES gibi diğer Kamu Kurumlarındaki İhalelerinde incelenerek FETÖ’cü Terör örgütünün ihalelerde parmağının olum olmadığı araştırılması gerekmiyor mu? Madem ki, Devletin bir çok Kurumuna sızmış olan FETÖ’cü Terör Örgütü üyeleri bulundukları kurumlarda yapılan ihalelere hile karıştırarak devleti, zarara uğratmış ve ihaleleri alan firmaların ise FETÖ’cü örgüte Himmet adı altında ödeme yapmış olamazlar mı?

Devlet başlattığı operasyonu hedefine vardırmak istiyor ve Milletin de aklındaki kuşkuları silmek adına Kamu İhalelerinin de denetlenmesini sağlamalı ki, Devlet içinde yuvalanmış ve kendini gizlemiş Fetö’cüleri tespit edebilsin. Kamu İhaleleri de KPSS gibi sıkı bir denetimden geçerse sanıyorum ortaya çok farklı şeyler de çıkacaktır.Bu yazı 6973 defa okunmuştur.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
VİDEO GALERİ
  • ONEL
    resim yok
  1. ONEL
VİDEO GALERİ
YUKARI